Pagina 1 van 1

opdracht

Geplaatst: 16 apr 2007, 12:12
door Jenniiferr
Hallo! ik ben bezig voorschool met een soort werkstukje over fossielen, en ik vroeg me af of jullie me konden helpen met deze vragen... niet dat jullie een kant en klaar werkstuk moeten maken ofzo:p maar gewoon helpen met bijv. sites waar ik dit op kan vinden ofzo.. groetjes jennifer

Hoofdvraag.

Waarom fossiliseren op land levende organismen minder vaak dan in water levende organismen?

Deelvragen.
1. Wat moet er gebeuren om een reconstructie van een fossiel te maken?
2. Wat is de functie van gidsfossielen?
3. Waar en hoe worden fossielen in Nederland gevonden?
4. Een organisme q ligt lager dan organisme f, welk organisme is dan ouder?
5. Wat heeft grind met fossielen te maken?
6. Wat zijn de bekendste fossielen die zijn gevonden?
7. Wordt het verteringsproces van een dood organisme juist geremd of gestimuleerd door lucht?
Van welke 4 verschillende omstandigheden hangt het af of een organisme als fossiel bewaard blijft?


[Bewerkt door Jenniiferr op 16-04-2007 om 11:19 NL]

Antw: opdracht

Geplaatst: 16 apr 2007, 20:44
door Frederik
Hallo Jennifer,

Sommige antwoorden kan je op deze website vinden (klik eens bovenaan op \'fossielen\'), hieronder volgen nog enkele leuke links voor jou:
http://www.gea-geologie.nl/publicrelati ... ielen.html
http://www.hona.be/fossielen.html
http://nl.wikipedia.org/wiki/Fossiel
http://www.nadarwin.nl/FB/introductie-f ... stand.html

Veel succes!

Antw: opdracht

Geplaatst: 16 apr 2007, 20:59
door masteroffossiles
hallo jennifer,
ik kan een paar vragen kort beantwoorden maar zoeken op deze site en via google kom je volgens mij ook ver mee;)
oh ja als er fouten tussen zitten mogen andere forumleden het verbeteren hoor ik ben tenslotte nog maar een beginneling.

vraag 2: gidsfossiel(index fossiel) een fossiel met een wijde verspreiding maar beperktstratigrafisch voorkomen, waardoor het gebruikt kan worden om de ouderdom van gesteenten te bepalen waarin het voorkomt.

vraag 3 : kijk bij vindplaatsen

vraag 4: de aarde is net een boom, er komt om de zoveel tijd een laagje bij. als Q dood is en fossieliseerd, komen er laagjes op na verloop van tijd(de schors). als er dan nog een organisme \'opvalt\' ligt die hoger en is ook jonger(hopelijk is dit een beetje duidelijk)

vraag 6: bedoel je het zoals het er staat of welke er het meest worden gevonden?

vraag 7 geremd, want als er lucht bijkomt dan vergaat het.

vraag 8: I het moet snel van lucht worden afgesloten. bijv. doordat er een moderlawine op het desbetreffende beestje valt.
II als het dier dood gaat bij predatoren dan word het dier op gegeten en is de kans op fossieliseren een stuk kleiner.

en op de andere 2 kan ik zo snel even niet komen.

hopelijk heb je hier wat aan.
gr
sander