Vakantie in Mors, Denemarken.
Geplaatst: 08 mei 2007, 16:50







Hallo allemaal,
Van 28 april tot en met 4 mei heb ik een leuke fossielenvakantie gehad in Denemarken, Mors (en directe omgeving).
De foto\'s van de groepjes zeeegels zijn steeds van een vindplaats (ze staan niet in volgorde van het verslag hieronder).
Ik heb de volgende vindplaatsen aangedaan:
Heenweg: korte stop in Sangstrup en ‘s avonds Ejerslev Lyng.
Dag 1: 6,5 uur gezocht bij Fartoft.
Dag 2: Naar het eiland Fur. Ook gezocht bij de “Groeve na Fur” (zie: http://www.fossiel.net/vindplaatsen/vin ... plaats=Fur). Hier heb ik ook een minder leuke ervaring gehad: vier andere Nederlanders hielden zich niet aan de regels en daalden af in de groeve zelf, in plaats van het toegestane zoeken op de grindhopen. Wij werden allemaal weggestuurd, omdat de opzichter deze mensen al eerder had weggestuurd (voor dezelfde overtreding) en zij wisten dus wat de regels waren. Ik wil even benadrukken dat de opzichter hier niets aan kan doen en dus ook geen vervelende opmerkingen/opvattingen verdient! Jammer voor ons dus, maar gelukkig in vijftien minuten tijd, 15 grote, mooie egels gevonden.
Dag 3: 6 uur Han Klit.
Dag 4: Naar Bulbjerg geweest en naar de kalkgroeve in Klim (zie: http://www.fossiel.net/vindplaatsen/vin ... s=Bulbjerg).
Dag 5: Vele uren gezocht bij Salgjerhoj.
Dag 6: Enkele vondsten laten determineren bij het Molermuseet en ook daar in de groeve gezocht. Daar heb ik mijn mooiste vondst van de hele vakantie gedaan: een bijna compleet visje. Zie hiervoor de eerste foto. Ook nog even naar Skarrebaek (strand) geweest.
Dankzij de goede route- en vindplaatsbeschrijvingen van fossiel.net was het een erg leuke vakantie.
Groeten van Bram en HaTru.
[Bewerkt door Bram op 08-05-2007 om 20:44 NL]