Pagina 1 van 1

Lithologische profielen

Geplaatst: 31 aug 2007, 16:19
door Helix
Beste Forumleden,

Ik was daarnet op zoek naar een Lithologisch profiel van Eben-emael en vond hierover een gesloten topic. Ik vroeg me af of hier iemand nog zo\'n profiel beschikbaar had.

Verder vroeg ik me af of het geen goed idee zou zijn om bij de vindplaatsen ook zo veel mogelijk informatie te verschaffen (eventueel door links, pdf,...) over de lithologie of over de actuele situatie van de vindplaats door eventueel schetsen en/of bewerkte foto\'s toe te voegen.

De informatie waar ik in het bijzonder naar op zoek ben is Cadzand-Zwin-Zwarte Polder, Wissant-Escalles-sangatte en Barvaux.

Ik weet dat er verschillende websites bestaan die me een deel van deze info kunnen geven maar wat ik specifiek zoek is een soort profiel zoals dat aangeboden wordt op de excursies in ENCI en \'t Rooth.


Antw: Lithologische profielen

Geplaatst: 31 aug 2007, 17:33
door Wally
He Kevin,

kijk in je mailbox.

Wally

Antw: Lithologische profielen

Geplaatst: 31 aug 2007, 21:31
door tandenzoeker
De naam van de formatie waar je de spirifers in Barvaux in vindt is \"Formation de Barvaux\" (simpel hé?) Ik denk dat even googelen je \'t één en ander kan bijleren (incl coupe of zo) via de bijschriften bij de nieuwste geologische kaarten (een deel ervan staan on-line als pdf\'je)

Antw: Lithologische profielen

Geplaatst: 05 sep 2007, 10:02
door Helix
Ja, bedankt,

ik weet dat het Formation de Barvaux en ik ben al meer dan één kaar gaan googlen en heb al zo veel mogelijk pdf\'s gezocht in dit verband. Ik zoek echter nog meer gedetailleerde informatie. Als men mij zou zeggen \"in \'t Rooth\' is het Formatie van Maastricht\", dan is dat niet voldoende... want ik wil weten in welke specifieke laag ik dan zit. Dit maakt het determineren gemakkelijker en kan soms zelf uitsluitsel geven (kijk maar naar het belemnieten-geval).

Nogmaal bedankt wally voor CBR