Pagina 1 van 1

is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 02:28
door henkvu
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Gevonden in het zuiden van thailand op het strand, lijkt een ronde steen met een afdruk van een schelp, is er iets te zeggen over wat/welke schelp en hoe oud het is.?

is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 02:31
door henkvu
afmeting: ong. 7x6x2 cm

Antw: is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 10:24
door Lowlander
Hallo Henk,

In West-Australiƫ heb ik vergelijkbare \"afdrukken\" gevonden, maar dan wat platter, en daar bleken het sterk afgerolde (door de golfbewegingen afgesleten) schelpen van Turbo (Ninella) torquatus te zijn. Geen fossiel dus, maar een hedendaagse slak. Nu komt deze soort niet in Thailand voor, maar er is vast wel iets vergelijkbaars te vinden.

Hartelijke groet,

Eric

Antw: is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 10:32
door Lowlander
Om de honderd berichtjes dan ook gelijk maar vol te maken :D , is hier een link naar die W-Australische soort http://seashellsofnsw.org.au/Turbinidae ... quatus.htm

Misschien lijkt hij wel op iets wat je in Thailand in minder afgerolde staat op het strand hebt zien liggen.

Eric

Antw: is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 12:17
door nijntje
hallo

dit is een sluiklepje van een schelp voor zo ver ik begrepen heb.
de bolle kant zit naar buiten en de rechte dat zit vast aan de slak.

Antw: is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 12:21
door KarelS
Inderdaad de sluitschelp van een slak oftewel het operculum
http://www.nansaidh.us/operc/index1.html#

groet,

Karel.

[Bewerkt door KarelS op 28-10-2007 om 12:21 NL]

Antw: is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 12:22
door Supergraver
Dacht ik ook aan. Ik geloof dat ze dat operculem noemen.

Gr

Martijn

Antw: is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 14:52
door Nautilus
Inderdaad, het \"deurtje\" van een slak, ook wel shiva-eye genoemd, ik had hier eerder al een bericht over geplaatst, ook gevonden in Thailand, http://www.fossiel.net/forums/viewtopic ... 3009#28765, ik heb ze heb ze dit jaar ook in Egypte gevonden deze waren weer anders van kleur.
groeten,
JanWillem

Antw: is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 15:06
door henkvu
Allen hartelijk bedankt voor het snelle antwoord ! Interessant, ik ga er wat meer over lezen.

Antw: is dit een schelp ?

Geplaatst: 28 okt 2007, 18:45
door Lowlander
Oeps, ik zat dus mis mijn eerdere antwoord - geen afgerolde schelp maar de voordeur van het slakkehuis. Ik heb even gepast en inderdaad, het platte spiraaldekseltje past precies in de opening van de grotere Turbo schelpen die ik ook gevonden had.

Sorry Henk, maar je ziet, er lezen genoeg anderen mee om foute suggesties te corrigeren ;)

Eric