Pagina 1 van 1

ik weet niet wat dit is ... nu met foto :-)

Geplaatst: 30 aug 2008, 16:18
door ikzent
Afbeelding

hallo,

voor informatie, lees het vorige bericht

Groetjes,

Tim

Antw: ik weet niet wat dit is ... nu met foto :-)

Geplaatst: 30 aug 2008, 16:30
door FossilDude
Beste Tim,

Je fossiel is sowieso een gastropode (=slak). Misschien kun je ook een foto van de andere kant (met de mond-opening) maken? Dat maakt het sowieso ietsje makkelijker gokken. Aangezien je geen vindplaats weet, is de ouderdom ook niet bekend. Gezien deze gastropode iets Cerithium-achtigs heeft zou ik Tertiair gokken, maar het zal absoluut gokken blijven.

Antw: ik weet niet wat dit is ... nu met foto :-)

Geplaatst: 30 aug 2008, 17:42
door ikzent
Afbeelding

zo, dit is de andere kant.

groetjes

Antw: ik weet niet wat dit is ... nu met foto :-)

Geplaatst: 30 aug 2008, 17:44
door Wally
Hallo Tim,

is inderdaad een Cerithium.Komt waarschijnlijk uit het bekken van Parijs,eoceen-lutiaan maar dit blijft gokken natuurlijk vermits alle info hieromrent ontbreekt.

groeten,
Wally

Antw: Antw: ik weet niet wat dit is ... nu met foto :-)

Geplaatst: 30 aug 2008, 22:06
door FossilDude
wally schreef:
is inderdaad een Cerithium. Komt waarschijnlijk uit het bekken van Parijs,eoceen-lutiaan...
Ik zat ook aan dat spul uit het bekken van Parijs te denken. Daar komt overigens zowel Lutetien als Bartonien voor. (is allebei Eoceen). Kijk bijvoorbeeld op een site als http://pagesperso-orange.fr/marc.laroch ... RISIEN.htm voor vergelijkbaar materiaal. (Ik heb niet gekeken of jouw Cerithium ook op die site staat).

Groet,

Johan

PS: Je kan trouwens ook op deze site zien wat ik bedoel met "een foto met de mond-opening".

[Bewerkt door FossilDude op 30-08-2008 om 21:08 NL]

[Bewerkt door FossilDude op 30-08-2008 om 21:14 NL]

Antw: ik weet niet wat dit is ... nu met foto :-)

Geplaatst: 31 aug 2008, 13:03
door tandenzoeker
Een andere goede site waar je eens op kan rondneuzen: http://paleontologie.demassieux.fr/inde ... catlevel=7 .