Pagina 1 van 1

Haaientanden soorten

Geplaatst: 29 mei 2005, 23:23
door MEGALODON
Ik wil graag namen van haaietanden willen weten die ik in Cadzand-Bad en Nieuwvliet-Bad kan vinden.

Antw: Haaientanden soorten

Geplaatst: 30 mei 2005, 01:04
door Supergraver
MEGALODON schreef:
Ik wil graag namen van haaietanden willen weten die ik in Cadzand-Bad en Nieuwvliet-Bad kan vinden.
Het beste kun je het boekje over Fossielen uit Cadzand en Nieuwvlietbad kopen (ik weet de naam niet precies uit m\'n hoofd, maar ik geloog dat de titel zoiets was). Hierin staan wel de meeste soorten tanden die gevonden kunnen worden op de stranden rond Cadzand. Omdat er tanden van het Eoceen t/m (ik meen) Mioceen te vinden zijn is het een aardig lijstje. Kijk ook eens op de Links op deze site!

Groeten, Martijn

Antw: Haaientanden soorten

Geplaatst: 30 mei 2005, 09:24
door Anthonie
de exacte titel is:

Strandfossielen van cadzand en nieuwvliet bad
uitgegeven door de NGV en is een must voor al wie zich naar de omgeving van cadzand en de zwarte polder wil begeven. met duidelijke info over de vindplaatsen, fossielen en de lokale geologie
maar eveneens zeer handig als determinatiegids voor de vondsten


groeten Anthonie

Antw: Haaientanden soorten

Geplaatst: 30 mei 2005, 09:45
door MEGALODON
Bedankt voor de snelle reactie.
Maar de gids voor standfossielen van cadzand en nieuwvliet-bad heb ik al.
Er staan maar 30 soorten haaientanden in het boekje terwijl er gesproken wordt over een 70 tal soorten.

Antw: Haaientanden soorten

Geplaatst: 30 mei 2005, 10:00
door Somniosus
In theorie kan je er ALLE soorten vinden die je in het Belgische Eoceen, Oligoceen, Mioceen en Plioceen kan vinden. Dat zullen er dus allicht wel 70 zijn.

Antw: Haaientanden soorten

Geplaatst: 30 mei 2005, 18:56
door Casper
heeee dan ben ik over de helft :)
ik heb nu 37 soorten, en ik streef naar 41.
Helaas is onze goede computer momenteel ziek (een lekkende condensator op het moederbord, gelukkig nog net binnen de garantie :))
dus ik moet me maar zien te redden op de oude windows-primitief. wanneer de goede computer weer genezen is zal ik je een lijst sturen, of deze hier even posten.

Groeten, Casper

Antw: Haaientanden soorten

Geplaatst: 30 mei 2005, 19:15
door MEGALODON
Iedereen bedankt voor alle informatie.
En Casper alvast bedankt voor de moeite
ik kijk al uit naar de haaientanden soorten lijst.

Antw: Haaientanden soorten

Geplaatst: 30 mei 2005, 19:20
door toothdigger
hee cas kan je die lijst dan ook aan mij door geven. Ik ook wel eens nieuwsgierig hoeveel soorten ik nu werkelijk heb! :)

ciao