Varenachtige Duitsland

Laat hier je fossielen determineren. Voorzie duidelijke foto's en vermeld zo mogelijk de grootte, de vindplaats en de ouderdom.
Gesloten
Gebruikersavatar
juul
Berichten: 265
Lid geworden op: 07 jun 2008, 21:55
Varenachtige Duitsland

Bericht door juul » 12 dec 2008, 13:39

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Deze heb ik gekocht op de fossielen beurs in Antwerpen. Volgens Tim (Carboon) is het een (Eu)sphenopteris-achtige, zelf zou ik het niet weten. De vindplaats...tja :D...ummm als iemand het etiquet op de achterkant kan otcijferen mag je het ook wel melden :D.

MVG,
juul



 
Gebruikersavatar
juul
Berichten: 265
Lid geworden op: 07 jun 2008, 21:55
Antw: Varenachtige Duitsland

Bericht door juul » 12 dec 2008, 13:44

@Tim: Toen ik een naar je verzameling keek (die overgens zeer fraai is) zag ik dat de varen wel een beetje lijkt op de eerst uit jouw verzameling (http://www.fossiel.net/forums/verzameli ... eling=2579), kan dat kloppen ?

MVG,
juul



Gebruikersavatar
Carboon
Berichten: 1508
Lid geworden op: 02 sep 2008, 19:10
Locatie: Haarlem
Has thanked: 437 times
Been thanked: 526 times
Antw: Varenachtige Duitsland

Bericht door Carboon » 12 dec 2008, 15:50

Afbeelding

Hey Juul,

Hoe graag ik ook anders zou willen (ze zijn geweldig :D), ik denk niet dat de varen die je hier hebt een Palmatopteris sp. is (zoals foto 1 van m'n verzameling-pagina). Hoewel het niet goed te zien is op de fotos, verwacht ik bij een Palmatopteris-achtige toch een andere blad-opbouw, namelijk bestaande uit vergroeide veerachtige vormen (moeilijk te omschrijven of te zien zonder loupe).

De wat meer puntige varenbladen op de op een na laatste foto lijken mij die van een Sphenoperis adiantoides (BRONGNIART) STERNBERG, 1825. De omschrijving klopt zeer goed, kijk ook maar eens naar de foto uit Remy & Remy (1977) hierboven. (Daarnaast denk ik het ook omdat het de naam is die ooit op het kaartje heeft gestaan :D).
Er zit nog een ander type op, met meer lob-vormige blaadjes (rechts op de foto erboven goed te zien) dit is volgens mij een Eusphenopteris-achtige. Zeer waarschijnlijk Eusphenopteris obtusiloba (BRONGNIART) NOVIK, 1947, maar dat durf ik niet met zekerheid te zeggen vanaf een foto (ivm schaal etc.)

Wat ik al eerder zei weet ik nu zeker. Heel mooi stuk!

Groet,

Tim


Op zoek naar groen in het zwart.

Gebruikersavatar
juul
Berichten: 265
Lid geworden op: 07 jun 2008, 21:55
Antw: Varenachtige Duitsland

Bericht door juul » 12 dec 2008, 16:24

Bedankt voor de determinatie en de complimentjes ( en ondanks dat het zo'n prachtig stuk is heb ik het toch voor een schapelijk prijsje kunnen krijgen :)).

MVG,
juul




Gesloten