Pagina 1 van 3

Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 15:18
door Lanselot
Soms is het goed om van een afstandje wat zaken te overzien. Je merkt dat sommige mensen zich wat storen aan het gebrek van diepgang op het forum. Anderzijds is het plezierig (of plezant op zijn Nederbuurs) te merken dat mensen er lol aan beleven elkaar te ontmoeten en wat luchtig op zaken te reageren.

Nog maar eens een balletje opgooien dus. Is het een idee om wat meer structuur te brengen tussen de diverse topics op het forum met daarbij de optie om recente berichten per topic door te lezen?

Bijvoorbeeld:

Vondsten:
- trilo's
- ammo's
- haaientanden
- egels
- vondstverslagen

Vindplaatsen (praktische info, geen discussies over vondsten)
- Belgie
- Nederland
- Duitsland
- enz

Kennis (determinatie, literatuur, nieuwe publicaties, preparaties)
- trilo's
- ammo's
- haaientanden
- egels
- enz

Verkoop/ ruil
- Geen subtopics, frequentie is toch vrij laag en topics hebben een tijdelijk karakter (spullen worden geruild relevatie van het topic is weg)

Ontmoetingen
- wie gaat wanneer waar naar toe?
- uitjes
- overig

Algemeen:
- Polls
- fossielen in het nieuws
- internet sites
- forumregels
- chat (grapje met serieuze ondertoon)

Mensen die geen interesse in kennis hebben kunnen zich richten op de luchtigere topics. Het stuk verdieping vindt plaats onder kennis, ens

Dit is maar een nen opzetje. Wellicht een goed idee om een keer een spar-sessie op te zetten tussen webmaster, moderators en veelgebruikers?

Ben benieuwd naar de reacties.
Arjen

Antw: Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 15:50
door webmaster
Frederik is dit weekend bij ons op bezoek. :)

Naast het fossielen bekijken gaan we het natuurlijk ook hebben over de website, verbeteringen, het forum, uitstapjes en alles wat daarmee samenhangt. De forumindeling zal zeker en vast ook ter sprake komen.

[Bewerkt door webmaster op 30-01-2009 om 15:50 NL]

Antw: Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 17:00
door Carcharias
Hey Arjen,

Ik krijg nou zo'n beetje een idee van segregatie. Alsof er een muur tussen de verschillende fossielen en zoekers komt. Is het niet gewoon veel gezelliger zoals het nu is? Zo af en toe eens kritiek van de ammonite/trilo/sponzen/egel hunters die vinden dat er teveel haaientanden geupload worden. (voorbeeld) En toch hebben we bewondering voor elkaars fossielen. Door zo'n muur heb ik het idee dat je niet kan zien welk gras er aan de andere kant staat.

Maar allez, dit is mijn idee erover. :)

Mvg, Robbin

Antw: Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 18:01
door Pachydiscus
Misschien wel een goed idee. Kijk naar onze oosterburen www.steinkern.de. Die hebben ook zo'n onderverdeling. En dat er inderdaad een onderverdeling komt voor diegene meer voor het sociale leven op dit forum zitten ( verjaarpartijtjes c.q. felicitaties, afspraakjes, chatten enz) Dan hoeft niet iedereen die puur voor de fossielen op het net komt alles door te scrollen om op een topic uit te komen wat het meer interesseert.
Verder zou het misschien wel nuttig zijn als mensen met nietszeggende antwoorden zoals "mooi" en verder niets toevoegen, of vragen te stellen hebben iets minder vaak reageren. Alhoewel ik begrijp dat sommigen iets echt mooi vinden en dat zo onder woorden willen brengen. Maar ik ga ervan uit dat mensen niet alleen maar foto's plaatsen omdat ze om complimenten verlegen zitten, maar om iets toe te voegen aan de site.
Ik ben benieuwd.

Antw: Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 18:41
door Supergraver
Goed idee Arjen!

IK denk dat het vooral de overzichtelijkheid ten goede komt, niet dat ik heel veel moeite moet doen om een onderwerp over haaientanden te vinden ;)
En wellicht gaat mijn sociale leven er ook wat op vooruit, LOL :D

Gr

Martijn


Antw: Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 18:43
door Flash
Alles kan altijd beter. Wel hoop ik dat er niet teveel veranderd wordt aan de opzet van dit forum. Ik sta ook ingeschreven bij andere forums, ook over de grens. Dit forum blijft echter verreweg het meest overzichtelijk in opzet, layout, enz.

Grrr Edo

Antw: Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 18:47
door Robii
Als ik mijn bevindingen ook mag melden, vind ik de manier hoe de "nieuwste berichten" knop werkt niet zo supers.

Je krijgt alle bericht activiteit te zien van iedereen die wat heeft gezegt. niet gewoon alleen het topic. dan klik je die aan en dan zie je het hele verhaal. Zo hou je de nieuwe berichten overzichtelijk. Nu weet ik niet meer wat ik wel of niet gelezen heb.

Ook vind ik het raar/lastig om elke keer weer in te loggen.. waarom is dat? zorgt er wel voor dat ik minder spam :P


Antw: Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 19:41
door Spongebob
Volkomen mee eens Edo !
('k Ben ooit door jou op dit forum gekomen!).
Niet teveel veranderen aan dit forum is ook mijn mening. Van mij mogen ook de berichten van "Geoloog.net" er doorheen komen. De gevarieerdheid aan berichten die binnenkomen heeft juist z'n charme. Iets dat je niet interesseert sla je wel over. In dat kader kunnen de pictogrammetjes iets uitgebreider en beter gebruikt worden. Kun je de verjaardagstaarten en haaientanden meteen overslaan :D

Het is misschien nog een idee om naast de 10 items uit "Mijn verzameling" ook 10 voorwerpen (fossielen/mineralen/boeken) in de etalage te kunnen zetten om als ruilobjecten aan te bieden: "Mijn winkeltje" of zoiets. Iedereen heeft wel iets over en te ruilen en zo kunnen weer nieuwe contacten en impulsen ontstaan.


Antw: Antw: Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 20:15
door fossielgozer
Carcharias schreef:
Hey Arjen,

Ik krijg nou zo'n beetje een idee van segregatie. Alsof er een muur tussen de verschillende fossielen en zoekers komt. Is het niet gewoon veel gezelliger zoals het nu is? Zo af en toe eens kritiek van de ammonite/trilo/sponzen/egel hunters die vinden dat er teveel haaientanden geupload worden. (voorbeeld) En toch hebben we bewondering voor elkaars fossielen. Door zo'n muur heb ik het idee dat je niet kan zien welk gras er aan de andere kant staat.

Maar allez, dit is mijn idee erover. :)

Mvg, Robbin
Je heb helemaal gelijk, dat vind ik nou ook!

Antw: Voorstel nieuwe opzet forum fossiel.net

Geplaatst: 30 jan 2009, 20:25
door Lanselot
Uit de reacties blijkt dat de wensen uiteen lopen. Polletje? Stuurgroepje dat wensen inventariseerd? Zomaar wat ideeen.

Zelf vind ik het jammer dat mensen als Louis, Wim, Erik, Pepijn en een aantal anderen met wat meer wetenschappelijke kennis steeds minder reageren. Ik kan me goed voorstellen dat ze zich storen aan een gebrek aan diepgang. Zelf steken ze dat ook niet onder stoelen of banken. En dat is niet alleen jammer omdat ik dat vind, maar ook omdat het gevaar van vervlakking op de loer ligt.

Aan de andere kant kan ik me voorstellen dat Herman als nuchter Hollander ook zoiets heeft van: "bekijk het allemaal maar. Het is mijn site en nog meer van mijn tijd die er in gaat zitten". Laten we niet vergeten dat het werk van Herman, Pieter, Frederik en Guy allemaal vrijwilligerswerk is.

Arjen