Pagina 1 van 1
C.priscus ?
Geplaatst: 05 jul 2005, 22:54
door Frisian-old-age
Tijdens het uitzoeken van mijn laatste Mill-residu kwam dit tandje te voorschijn.Waarschijnlijk een C.priscus, ben er echter niet zeker van.Kan iemand hierover meer uitsluitsel geven?
groetjes, Age
Antw: C.priscus ?
Geplaatst: 05 jul 2005, 23:00
door Frisian-old-age
(Achterzijde )
[Bewerkt door Frisian-old-age op 05-07-2005 om 22:00 NL]
Antw: C.priscus ?
Geplaatst: 06 jul 2005, 07:42
door Supergraver
Hee Age,
Ik denk het niet ik denk dat je hier een onderkaakstandje hebt van een Physogaleus latus.
Gr
Martijn
Antw: C.priscus ?
Geplaatst: 06 jul 2005, 09:16
door Morpheus
Is een Galeorhinus aff galeus
Antw: Antw: C.priscus ?
Geplaatst: 06 jul 2005, 18:43
door Supergraver
morpheus schreef:
Is een Galeorhinus aff galeus
Ben ik niet met je eens. Op foto 1 is er aan de linkerzijde op de wortel duidelijk een begin van kartelingen waarneembaar. Ik denk dat de rest een beetje afgesleten is. De G. galeus heeft op deze zijde geen kartelingen. Volgens mij
Groeten
Martijn
Antw: C.priscus ?
Geplaatst: 06 jul 2005, 19:54
door Frisian-old-age
Op Foto 1 is onderaan bij de wortel een kleine karteling te zien, oplopend naar de tandspits is hij meer afgerond c.q afgesleten.
Galeorhinus aff galeus en Physogaleus latus heb ik via google vergeleken, kwam bij beide Oligoceen naar voren.Bij Black River fossils was echter een Galeorhinus sp. uit het Mioceen.Waarschijnlijk kan ik hem het beste hieronder plaatsen,daar Mill Midden Mioceen en Vroeg Plioceen is.
Bedankt voor de hulp \\ aanwijzingen.
groetjes, Age
Antw: C.priscus ?
Geplaatst: 06 jul 2005, 21:06
door Somniosus
Physogaleus latus kwam alleen voor in het Oligoceen.
Galeorhinus galeus is de recente soort. In het Mioceen en Plioceen komt een Galeorhinus voor die sterk gelijkend is aan de recente soort (en misschien wel dezelfde soort is). Vandaar Galeorhinus aff. galeus.
Antw: C.priscus ?
Geplaatst: 06 jul 2005, 21:31
door Supergraver
Oke, ik ben omgel... Ik heb het natuurlijk wel effe nagekeken.
Ik vind dat jij wel en super specialist bent Sommie!:)
Gr.
Martijn
Antw: C.priscus ?
Geplaatst: 07 jul 2005, 09:58
door Morpheus
Toch even verduidelijken waarom dit géén Physogaleus is. Op foto 2 zie je duidelijk de de fijne verticale plooitjes aan de basis van de kroon, ook zie je dat de basis van het email licht over de wortel \'hangt\', beiden zijn kenmerken van Galeorhinus en komen bij Physogaleus niet voor ongeacht deze (Galeorhinus) uit het eoceen, oligoceen of mio/plioceen komen
[Bewerkt door Morpheus op 07-07-2005 om 11:13 NL]