Pagina 1 van 1

Fossiel Schildpadei

Geplaatst: 06 jul 2005, 18:37
door Maarten
In mijn verzameling heb ik een fossiel schildpadei (zie voor foto mijn verzameling). Het is van Stylemus nebrascaensis, oligoceen, 32 myo, Converse County Wyoming (Badlands, White River). Voor zover ik weet is dit de enige plaats in de wereld waar soms fossiele schildpadeieren worden gevonden. Buiten het ei dat ik in mijn bezit heb heb ik er nooit eentje te koop gezien of in collecties aangetroffen. Weet iemand hier iets van? Er is op dit forum iemand intensief bezig met schildpadden dus weet weet!

Vast bedankt, Maarten

[Bewerkt door Maarten op 06-07-2005 om 17:37 NL]

Antw: Fossiel Schildpadei

Geplaatst: 07 jul 2005, 09:15
door The Stone
Hoi Maarten,

Zover ik weet worden er ook elders fossiele Schildpad eieren gevonden.
Ik heb ze meer gezien (ooit bij Henskens) deze kwamen volgens mij ergens uit Zuid-oost Azie.

Maar inderdaad ze zijn niet algemeen!

Groeten..........

Antw: Fossiel Schildpadei

Geplaatst: 07 jul 2005, 09:43
door Hanneke
Hoi Maarten
Eric Mulder van Natura Docet te Denekamp houdt zich bezig met schildpadden, misschien kan hij je meer vertellen. Zijn emailadres is eric292@gmx.net

Antw: Antw: Fossiel Schildpadei

Geplaatst: 07 jul 2005, 09:51
door Maarten
Hanneke schreef:
Hoi Maarten
Eric Mulder van Natura Docet te Denekamp houdt zich bezig met schildpadden, misschien kan hij je meer vertellen. Zijn emailadres is eric292@gmx.net
Zowel Harold als Hanneke bedankt. Ik ga zeker kontakt met Eric opnemen.

Maarten

Antw: Fossiel Schildpadei

Geplaatst: 18 jul 2005, 16:14
door Peter F.
Deze eieren zijn van de schildpad Stylemys nebrascensis (dus geen Stylemus!). Dit was een grote landschildpad die tegenwoordig is uitgestorven, maar in de Oligocene Brule Formation (o.a. Nebraska, Wyoming en South Dakota) is het een algemeen fossiel. Ook hun eieren worden toch wel regelmatig gevonden en ze worden ook regelmatig te koop aangeboden, evenals fossiele pantsers.

Schildpadeieren zijn inderdaad veel zeldzamer dan bijvoorbeeld dinoeieren. Schildpadeieren zijn rond en hebben een zachte, leerachtige schaal. Dinoeieren hebben, net als vogeleieren een kalkschaal die natuurlijk veel meer kans heeft om fossiel te worden.

Groeten, Peter

Antw: Fossiel Schildpadei

Geplaatst: 18 jul 2005, 17:08
door Tyrant
Gaaf dat je zoiets in je bezit hebt!