Pagina 1 van 1

zoekdag bij onze zuiderburen

Geplaatst: 04 aug 2009, 00:06
door digging for it
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afgelopen zondag was het dan eindelijk zover, een zoekdagje in een groeve bij onze zuiderburen. Een van mijn dromen is nog steeds om een Belgische Squalicorax of Pseudocorax te vinden, en nu kreg ik de kans om met iemand mee te gaan die wist waar we moesten zoeken en er het weekeinde daarvoor met een aantal anderen er ook gevonden had. De verwachting was dus hoog. De gehele week washet mooi weer geweest met tropische temperaturen, echter die zondag werd er alleen maar regen voorspeld. en dat hebben we dan ook gehad van de ochtend totdat we vertrokken. Pas bij ons vertrek brak de zon door.
Na een wandeling de groeve in, kwamen we bij de locatie waar het weekeinde daarvoor de tanden gevonden waren. Met frisse moet begonnen we dan ook te zoeken. Na ongeveer 15 minuten vond mijn zoekmaatje al een pseudocorax en ik dacht dat komt wel goed. Echter na een gehele dag gezocht te hebben helaas moeten huis keren zonder Squalicorax of Pseudocorax. Teleurgesteld was ik toch niet omdat ik een aantal erg mooie vondsten had gedaan. daaronder enkele Centrophoroides appendiculates, een Galeorhinus girondoti, twee Palaeohypotodus bronni, een erg mooie Archeolamna kopingensis (helaas mist deze een stukje, maar dat was tenminste niet mijn fout Foto 5) en mijn topvondst van die dag een erg mooie mosasaurus tand.

Hierboven staan wat foto's van die dag. Helaas heb ik ze niet allemaal kunnen determineren. De Archeolamna en de twee Belemnitelle zijn gelukt. en ik meen dat het bij de Mosasaurus om een hoffmani gaat (correct me if I'm wrong) Voor de rest wie het weet mag het me vertellen.

P.s. als er trouwens nog iemand een Belgische pristodontus of Pseudocorax te ruil c.q. in de verkoop heeft zou ik graag willen weten. Mede omdat ik een website aan het bouwen ben over deze soorten (bijna klaar) maar helaas deze twee nog steeds niet in mijn bezit heb.

Groeten Patrick

[Bewerkt door digging for it op 03-08-2009 om 23:06 NL]

Antw: zoekdag bij onze zuiderburen

Geplaatst: 04 aug 2009, 13:43
door Erik-B
Dat zijn toch prachtige vondsten.Ben benieuwd waar je die gevonden hebt.Romontbos of Marnebel?

Antw: zoekdag bij onze zuiderburen

Geplaatst: 04 aug 2009, 13:52
door Caveman
Mooie vondsten, zeker de mosatand zal je niet dagelijks vinden!
Galeorhinus heet girardoti met z'n subnaam volgens mij. Als je graag een pseudocorax uit t belgische wil moet je je maar even melden.
groetjes mart

Antw: zoekdag bij onze zuiderburen

Geplaatst: 04 aug 2009, 18:40
door notorynchus
Heb er nog eentje ( Squalicorax )uit Eben-emael.
Ik weet niet of je nog interesse hebt , want onze vorige ruil was wat 'in het water' gevallen :(

Frederik

Antw: zoekdag bij onze zuiderburen

Geplaatst: 04 aug 2009, 19:20
door Gerrit-Jan
Hoi Patrick,

mooie vondsten.

A.s weekend ben ik daar ook te vinden ;)

Hoop dat we er weer zo goed kunnen vinden.

Groet

Antw: zoekdag bij onze zuiderburen @Caveman en @ Notorynchus

Geplaatst: 04 aug 2009, 21:51
door digging for it
Jullie hebben beide mail en alvast bedankt voor het aanbod.

groeten Patrick

Antw: zoekdag bij onze zuiderburen

Geplaatst: 06 aug 2009, 11:46
door mendel
wow mooie mosatand zeg en wat een leuke haaientanden en enschodus tanden



groeten van mendel

[Bewerkt door mendel op 06-08-2009 om 10:48 NL]