Pagina 1 van 1
fossiel palmhout
Geplaatst: 22 mar 2015, 23:29
door sjaak
Antw: fossiel palmhout
Geplaatst: 22 mar 2015, 23:33
door sjaak
Antw: fossiel palmhout
Geplaatst: 23 mar 2015, 08:00
door andersschinkel
Mooi! Weer eens iets heel anders dan meestal voorbijkomt op dit forum, maar evengoed leuke vondsten. Ik kan me voorstellen dat het er gepolijst mooi uitziet.
Groet,
Anders
Antw: fossiel palmhout
Geplaatst: 23 mar 2015, 19:33
door sjaak
Jaja, het moeten ook niet altijd botten en haaientanden wat de klok slaat.
Antw: fossiel palmhout
Geplaatst: 23 mar 2015, 21:54
door Carboon
Intrigerend stuk. Ben niet goed genoeg bekend met het hout van Cycas-achtigen, maar ik kan eventueel helpen met het maken van gepolijste doorsnedes en ook foto's hiervan naar enkele vrienden sturen (zij kunnen je dan vrij zeker wel vertellen of het om een palmvaren gaat).
Antw: fossiel palmhout
Geplaatst: 23 mar 2015, 22:07
door sjaak
Dat zou ik zeer op prijs stellen. Ik zal je morgen een mail sturen.
dinobot
Geplaatst: 29 mar 2015, 09:36
door sjaak
Inmiddels uit diverse bronnen vernomen (mede dank aan Tim!) dat een plantaardige afkomst kan worden uitgesloten.
Iemand suggereerde de natte vinger test (voor sommigen: de lik test). Stom genoeg totaal vergeten. Het plakte dus.
Het is dus bot. Afgaande op de grootte is het van een groot en robust dier geweest. Het is ook hol. Zeereptiel valt uit te sluiten. Dan is het dus van een landdino geweest.
Helaas lukt het mij niet goede macro foto;s te maken. Ik ga eens op zoek naar een betere USB microscoop. Tot nu toe heb ik geen goede gevonden.
Als iemand andere suggesties heeft of vind dat ik er naast zit of onzin schrijf, hoor ik dat graag.
